Упутство за полагање матурског испита

Матурски испит

Матурски испите се може полагати по новом и по старом програму. По новом програму полажу Техничари друмског саобраћаја који су уписали школу после 01.09.2018. године. По старом програму полажу сви остали ученици.

По старом програму матурски испит се састоји од:

• одбране матурског рада
  • полагања изборног предмета
  • писменог испита из предмета »Српски језик и књижевност«

Тема за матурски рад и питања за изборни предмет не могу бити из истог предмета. Испод текста можете погледати из којих предмета можете узети тему за матурски рад и питања за изборни предмет. Када одаберете предмет из ког желите радити матурски рад и пошаљете пријаву, запослени из Службе ће Вам на Ваш мејл послати списак слободних тема да одаберете једну на основу које ћете писати матурски рад. Када сте одабрали тему, добићете насловну страну коју ћете користити као прву страну Вашег матурског рада. Матурски рад пишете у три примерка, где се два достављају у Службу за ванредне ученике, а један остаје Вама. Српски језик се полаже на принципу писменог испите, где једна тема буде слободна, а две су из градива. Српски језик обавезно полажу сви без обзира што су можда у претходном школовању у оквиру матурског испита положили српски.

Погледајте за ваш образовни профил из ког предмета можете узети тему за матурски рад, а из ког питања за изборни. Не заборавите да матурски рад и питања за изборни не могу бити из истог предмета.

⇒ Техничар друмског саобраћаја
  ⇒ Техничар унутрашњег транспорта
  ⇒ Техничар ПТТ саобраћаја
  ⇒ Наутички техничар
  ⇒ Техничар вуче
  ⇒ Саобраћајно транспортни техничар
  ⇒ Техничар техничко колске делатности
  ⇒ Транспортни комерцијалиста

Матурски испит по новом програму

Ученици на образовном профилу техничар друмског саобраћаја који су се уписали после 01.09.2018. годинематурски испит полажу по новом систему.

Матурски испит по новом систему се састоји од:

• полагања теста за проверу стручно-теоријских знања
  • радног задатка – практични део испита
  • писменог испита из српског језика и књижевности

Упутство и приручник за полагање матурског испита можете преузети са следећег линка – КЛИКНИ ОВДЕ.

Пример теста за проверу стручно теоријских знања  је постављен на следећем линку КЛИКНИ ОВДЕ.

На који начин ће бити организован практични део испита можете погледати у следећа два видеа:

Погледајте како попунити уплатнице

Школарину за прву годину уплаћујете одмах на упису, за другу, када положите све испите из прве и тако редом.

ПАЖЊА! АКО ПОГРЕШИТЕ МОДЕЛ И ПОЗИВ НА БРОЈ - НЕЋЕ БИТИ ПРИЗНАТА УПЛАТА

Испити и консултативна настава су плаћани одвојено, а од 01.01.2024. године ИСПИТИ И КОНСУЛТАТИВНА НАСТАВА се плаћају на једну уплатницу и цене су обједињене.

Сабирате цене испита!!! Дакле, ако сте у неком року пријавили три испита, сабраћете цене испита и уплатити на једну уплатницу.

ПАЖЊА! АКО ПОГРЕШИТЕ МОДЕЛ И ПОЗИВ НА БРОЈ - НЕЋЕ БИТИ ПРИЗНАТА УПЛАТА

ОБАВЕШТЕЊЕ!!!

АПРИЛСКИ ИСПИТНИ РОК ће се одржати у периоду од 17. до 20. априла према сатници која ће накнадно бити истакнута.

Консултативна настава за априлски испитни рок - КЛИКНИ И ПОГЛЕДАЈ.

Следећи испитни рок за завршне и специјалистичке испите ће се одржати 18.04.2024. године у 09.00 ч.

ПРИЈАВУ ИСПИТА ВРШИТИ ИСКЉУЧИВО ПУТЕМ АПЛИКАЦИЈЕ НА САЈТУ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ДО 10.04.2024. ГОД.

ВАЖНО!!!

СТАРИ ЖИРО РАЧУН И ПОЗИВ НА БРОЈ ВИШЕ НИСУ АКТИВНИ И НА ЊИХ ВИШЕ НЕ СМЕТЕ ВРШИТИ УПЛАТЕ.

НОВИ БРОЈ ЖИРО РАЧУНА ЈЕ:

840-31302845-09

НОВИ МОДЕЛ:

НОВИ ПОЗИВ НА БРОЈ:

7302046040174231700

ШКОЛАРИНА, ИСПИТИ СА КОНСУЛТАЦИЈАМА, МАТУРСКИ, ЗАВРШНИ И СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ИСПИТИ - СВЕ СЕ УПЛАЋУЈУ НА ИСТИ ЖИРО РАЧУН И НА ИСТИ ПОЗИВ НА БРОЈ КОЈИ ЈЕ ОВДЕ НАВЕДЕН.

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ СУ У ДУЖНИ ДА СТРИКТНО ВОДЕ РАЧУНА ДА УПИШУ ТАЧАН ПОЗИВ НА БРОЈ, ЈЕР У СУПРОТНОМ, НЕЋЕ ИМ БИТИ ПРИЗНАТА УПЛАТА!!!

Испити и консултативна настава су до сада плаћани одвојено, а од 01.01.2024. године ИСПИТИ И КОНСУЛТАТИВНА НАСТАВА се плаћају на једну уплатницу и цене су обједињене. Обједињене цене испита са консултацијама за сваки образовни профил можете погледати на следећем линку - КЛИКНИ И ПОГЛЕДАЈ.